MERKEZİ UYDU SİSTEMLERİ

FİYATLAR İÇİN BURAYA TIKLIYARAK ARIYABİLİRSİNİZ.

Merkezi Uydu Sistemleri Nedir?

Receiverli merkezi istem apartmanlarda; çatılarda veya balkonlarda çanak kirliliği olmasın diye bir çanakla gelen yayınları paylaşılması için gerekli bir sistemdir.

Örneğin: 2 çanaklı sistemde Turksat Hotbirt uydularını her receiverden izleyebilirsiniz.

3 çanaklı sistemde Turksat, Hotbirt ve Digiturk İzlenebilir.Digiturk uydu alıcısı olanlar aynı sekilde Multiswitch uzerinden izlemeye devam ederler.Normal uydu alıcı olanlanlar Vestel, Arçelik, Next, Goldmaster, Sunny, Redline, Dsmart vs Turksat ve Hotbirt üzerinde 2000 civarında kanal izlerler.Buradaki uydular gerekirse değiştirilebilir.

Multiswich sisteminde çanaklar kurulur ve çanaklara quadro lnb takılır bu lnb lerde 4 çıkış vardır 1 alt bant V, 2 alt bant H, 3 üst bant V, üst bant H olarak yayınlar alınır Multiswitchte de aynı giriş yerleri vardır . Tüm dairelerden gelecek kesintisiz ve bağımsız kablolar bu Multiswitch çıkışlarına bağlanır ve evlerdeki Receiver ler diseqc ayarları  A ve B olarak ayarlanır.

Multiswitchte A giriş ve B giriş vardır A girişe hangi uydu bağlandı ise Receiverdede ona göre ayarlanmalıdır bu şekilde bir veya iki çanak apartmanlarınıza koyarak Multiswitchli Merkezi Uydu Sistemi kullanarak binlerce kanal izlemek mümkün olduğu yanı sıra  balkonlardaki çanak kirliliğinden kurtulmuş olursunuz.